Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2012    
 
 

Užgavėnės „Ąžuolietiškai“

Laikas: 2012-02-24/25
Vieta: Plateliai
Dalyviai: Žydrūnė Š., Jonas M. (vadas), Kipsas, Viktorija U., Šlimaitė, Paulius L. ir kiti

Dar ir dabar kartais atmintyje šmėsteli mintys apie kažkada jau atrodo seniai vykusias Užgavėnes.
Užgavėnės – tai žiemos šventė, kurios paskirtis išvyti žiemą ir pasitikti pavasarį. Tokį Užgavėnių apibrėžimą radau Vikipedijoj. Tačiau aš jas apibrėžčiau kiek kitaip. Anot manęs, tai šventė, kuomet Jonas surenka pilną busiką žmonių, veža per visą Lietuvą, kurie po to visą dieną kaip bepročiai persirengę vaikšto pas žmones prašinėdami saldainių, blynų ar kokių kitokių vaišių. Visa tai vyko Platelių miestelio apylinkėse.
Dieną prieš visą šventę, dar sėdėjau bendrabutyje ir ruošiausi paskaitoms. Mat sekančią dieną buvo biochemijos laboratoriniai darbai. Bet bešmirinėdama internete užmačiau Jono siūlymą vykti iš vakaro link Platelių ir sudalyvauti tenai vykstančiose Užgavėnėse. Susidomėjau, iš kart mečiau SMS savo draugei Viktorijai U. ir jai sutikus jau laukėme Jono prie sutartos vietos.
Kaip ir sakiau, važiavome galima sakyti per visą Lietuvą. Vakare apsistojome pas Jono draugą, kur mus svetingai priėmė jo šeima ir dargi, pavaišino skania vakariene – žuvienės sriuba. Šiek tiek pavakaroję ir išgėrę arbatos ėjome miegoti, nes juk anksti keltis reikėjo :)
Ryte prie mūsų prisijungė sesė Šlimaitė ( šventėme kartu Naujuosius metus, ji buvo viena iš 4 sesių).
Kelias nebuvo itin geras, sniego buvo nemažai, o dar provėžos ir tie kaimo keliukai… tačiau viskas buvo gerai ir tikslą pasiekėme. Štai mes jau Plateliuose - Ubagų štabe( taip vadinosi vieta, kurioje mes persirengėme, prisiėmėme įvairių muzikos instrumentų ir traukėme žmonių gąsdint dainomis!
Nežinau iš kur mes gavome tiek visokių rūbų bet jų buvo daug ir visokių, kaip ir muzikos instrumentų.
Pasiskirstę į dvi grupes (Kipso ir Jono) ėjome žydeliauti – užgavėniauti. Mes su Viktorija patekome į Kipso komandą. Apskritai, tai užgavėniavau pirmą kartą gyvenime; už tai man labai patiko. Manau, kad ir kitiems patiko :) Ėjome į įvairias kaimo gryčias ir namus, žmonėms kurie mus įsileisdavo, atsidėkodami uždainuodavom, šokdavom, o jei dar blynais ar saldumynais, ar dar kuo vaišindavo tai iš vis laimingi buvome. Man bene labiausiai įsiminė keli atvejai, kuomet užėjome i parduotuvį, vienas mūsiškių pašokdino pardavėją ir toji mums davė butelį Čepkelių trauktinės, o įdomiausia tai, kad žmonių nereik prašyt, nes tie, kurie įsileidžia jau laukia užgavėniautojų. O kitas įsimintinas atvejis kai užėjome pas vieną moteraitę ir ji, sakė, jog nepasiruošė, nelaukė visai, o po to nusivedus į virtuvę tik švyst rankšluostuką ir atidengė pilną bliūdą blynų, o vėliau net ir kopūstiene pavaišino :) Toks Platelių gyventojų svetingumas man paliko gilų įspūdį, o be to dar ir pinigų užsidirbome :)
Vakare grįžus į mūsų štabą, ėjome į miesto aikštę, kur vyko neoficialioji dalis, įvairūs šokiai, dainos, apdovanojimai, eisena ir visa kita. Taip prabėgo mūsų kelionė į Platelius, švęsti Užgavėnių. :)

Žydrūnė Š.

Į viršų