>> Mano programos
Mano programos

Čia pristatau šiek tiek kompiuterinių programėlių, kurias parašiau. Rašiau ir rašau tas programėles, kad geriau išmokčiau programuoti ir šiek tiek praktinės naudos gaučiau. Pažiūrėkit, gal ką naudingo rasit.

File Lister

File Lister yra super paprastas įrankis kurti katalogų medžio rinkmenų ir katalogų sąrašams.

File Lister vartotojo sąsaja yra paprasta. Toliau papasakosiu apie File Lister sukūrimo tikslą ir galimybes.

File Lister sukūriau tam, kad sudaryti savo CD turinio sąrašus. Kadangi turiu daug CDs su programomis, muzika, filmais, pamokėlėmis ir kitokia medžiaga, tai tiksliai nepamenu, kuriame CD galiu rasti vieną ar kitą man rūpimą dalyką. Skaityti CD etiketes yra nuobodus ir laikui imlus dalykas. File Lister gali išvardinti mano CD rinkmenų ir katalogų kelius. Aš išsaugau kiekvieno CD sąrašą skirtingoje rinkmenoje, tarkim, 1.txt, 2.txt, 3.txt ir t.t. Tada skaitmeniniu fotoaparatu nufotografuoju savo CD viršelius ir nuotraukas išsisaugau atitinkamai į 1.jpg, 2.jpg ir t.t. Sąrašas 1.txt atitinka nuotrauką 1.jpg. Nukopijuoju visas TXT ir JPG rinkmenas į specialų katalogą, tarkim, "Visi mano CD", ir turiu itin paprastą CD turinio biblioteką. Jei man reikia rasti, tarkim, IrfanView, aš tikiuosi, kad arba katalogo arba diegimo rinkmenos pavadinime bus frazė "irfan". Atsidarau krūvą TXT rinkmenų viename testo redaktoriuje (naudoju ConTEXT redaktorių, kuris gali vienoj programoj atversti ~10 tekstinių rinkmenų) ir įvykdau "irfan" paiešką (paiškos tipas yra "ieškoti visose atverstose rinkmenose; neskirti tarp mažųjų ir didžiųjų raidžių"). Teksto redaktorius pateikia rezultatų sąrašą, kuriame galiu rasti naujausią IrfanView versiją, kokią tik turiu savo CD. Dabar, kai žinau tinkamos TXT rinkmenos vardą, pažiūriu į atitinkamą JPG ir jau žinau, kaip atrodo reikalingas CD. Kai jau žinau tiek, ieškau lentynoje pačio CD pagal jo išvaizdą :)

File Lister galimybės išsprendžia keletą man iškilusių problemų dėl CD turinio vardinimo:

  1. Kartais programos, esančios CD, yra sudarytos iš daugybės rinkmenų. Paimkim pavyzdžiu Windows - šią sistemą sudaro tūkstančiai rinkmenų. Rinkmenų sąrašai tokiu atveju tampa milžiniškais, ir tada tampa daug sunkiau rasti reikiamą programą. Apriboti rinkmenų sąrašams įdėjau didžiausią leistiną išvardinti katalogų ir rinkmenų gylio lygių skaičių. Jei Jusu CD Windows yra kataloge "install\Windows XP", Jums reikia išvardinti mažiausiai du gylio lygius tam, kad rasti Windows sąraše. Tai užtikrina labai mažą sąrašą, kur Jūs galite greitai rasti programas. Prieš vardindamas savo CD turinį, panaršau turinį tam, kad grubiai nuspręsti, kiek gylio lygių vardinti.

  2. Kartais man prireikia išvardinti tai, kas yra giliai katalogų medyje, bet ne visame CD. Tarkim, tame pačiame CD turiu nemažai programavimo pamokėlių ir daugybę kitų programų. Tos kitos programos gali būti sudarytos iš tūkstančių rinkmenų, kurių vardinti nereikia (žr. (1)). Mano pamokėlės yra gerai suklasifikuotos, taigi jos yra kažkur penktame ar šeštame gylio lygyje. Kitos programos tuose pačiuose lygiuose turi tūkstančius savo rinkmenų. Kaip tada man išvardinti savo pamokėles, bet praleisti tūkstančius nesvarbių rinkmenų? Laimei, visos mano pamokėlės yra CHM rinkmenose, ir tai leidžia jas atskirti nuo daugumos iš likusių tūkstančių rinkmenų. Taigi, nurodau File Lister ieškoti visuose gylio lygiuose, bet tik rinkmenų su plėtiniu CHM. Bingo! Gaunu sąrašą beveik to, ko man reikia (gerai jau gerai, vistik kažkiek nereikalingų katalogų ir kitų, nesvarbių CHM rinkmenų gali prasprūsti į sąrašą, bet sąraše nebėra tūkstančių nesvarbių rinkmenų).

File Lister.zip [794 KB]

-> Į viršų

SmallTools

Aurimas Pranskevičius, 2002-2005