Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2014    
 
 

Žygis į Punsko sritį prie partizanų žymeklio

Laikas: 2014 – 10 – 25-26
Vieta: Punsko sritis, Lenkija
Dalyviai: Juozas D., Linas K., Lukas, Justė, Justina, Nerijus, Nerijus II, Akvilė G., Roma P., Marius L., Jonas, Julija, Greta, Eglė

Įvykis: Prieš išjudant iš Kauno degalinėje pardavėjas 7 val. ryto Akvilei palinki gero vakaro.

Moralas: Darbas naktį kenksmingas laiko suvokimui ryte.


Įvykis: Marius ir Eglė nepasiėmė asmens dokumentų, o Akvilė perspėja, kad kas kokį 105-ąjį ekipažą dėdės ima ir patikrina. Meldžiuosi, kad būtume 104 –asis arba 106 – asis ekipažas. Maldos išklausomos – pasienio ruožą pravažiuojame be stabdymų.

Moralas: Vairuotojo pažymėjimas ar studento pažymėjimas nėra asmens dokumentai.


Įvykis: Einant per kaimą matosi grotuotas rūsys, o už jo - Marijos skulptūra. Dievobaimingi lenkai turbūt taip saugo bulves.

Moralas: Marijos bulvių nesaugo.


Įvykis: Stebina karvių gausa. Lukas nusprendžia, kad Lenkijos karvutės svajonė - kada nors būti dešra.

Moralas: Svajonės pildosi.


Įvykis: Sustojus pailsėti, kaži kaip išplaukia kalba apie batų tepalo tepimą ant batono. Galit sakyti, kad neskanu. Galit sakyt, kad ir nelabai sveika. Bet o tačiau, tepaluotas batonas privers pamatyti, ko niekada nematėt. Jei to dar mažai, nueikite į ąžuolyno parką ir pasirinkę musmirių, išsivirkite jų bendrabučio virtuvėje. Velniukai ant lubų garantuos gerą kompaniją.

Moralas: Prieš vartodami batų tepalus, nebesitarkite su gydytoju ar vaistininku. Geriausia - su batų pardavėja.


Įvykis: Būdami visai netoli nakvynės vietos, pasiklystame. Vėjas kandžiojasi, temsta, daiktai pas Liną mašinoje. Linas kažkur netoli mūsų. Skambutis vienas, antras, trečias. Blaškomės. Ne mes randame Liną, o jis mus.

Moralas: Pasiklysti naktį nejauku, bet įdomu.


Įvykis: Kitą dieną bekeliaudami link žymeklio pradedame akciją „SPIRIAM“ čia panašiai kaip Lietuvoj „DAROM“, tik įdomiau. Jei randam šiukšlę pakelėj, pavyzdžiui, bambalį, spiriam jį į kelią, jei randam dar vieną bambalį, vėl spiriam. Kuo daugiau bambalių, maišosi po kojomis – tuo linksmiau. Jie skraido, tarška. Sutikę Joną su Julija, išspardytą bambalinį turtą sukrauname į Jono mašinos bagažinę. Gavome dvigubos naudos: pažaidėme bambalbolą ir apšvarinome Lenkijos pakeles.

Moralas: Kamuolys bambaliu nevirs, o bambalys kamuoliu - gali.


REZIUMĖ: Sekmadienį popiet pasiekiame žymeklį. Juozas perskaito tekstą, kuris bus įrašytas lentelėse. Uždegame žvakutes, padainuojame dainą partizanų atminimui. Susimąstau, kad esu dėkinga tiems drąsiems, kovojusiems, žuvusiems vyrams. Jų tikslas buvo laisvė. Ir mes kad ir po penkių okupacijos dešimtmečių ją atgavome.


Eglė

Į viršų